Kształtowanie orientacji przestrzennej rozpoczyna się już od dnia narodzin dziecka.
Pierwszym etapem jest świadomość własnego ciała, jego położenia, prawej i lewej strony. Następnie dziecko staje się świadome położenia różnych przedmiotów względem siebie np. „przede mną jest miś, a za mną samochód”. W kolejnym etapie rozwija się umiejętność określania kierunków w przestrzeni z punktu widzenia drugiej osoby „co widzi mama?”. Następny etap – orientacja na kartce papieru – jest bardzo ważny przy nabywaniu umiejętności szkolnych – przy rysowaniu szlaczków, rozróżnianiu ilustracji, rysowaniu figur geometrycznych, czytaniu tabel i map.
Umiejętność orientacji przestrzennej można ćwiczyć zarówno w trakcie codziennych czynności, a także w czasie spaceru i zabawy z dzieckiem oraz na zajęciach rozwijających.
Intensywność, terminy zajęć oraz ilość uczestniczących w danych zajęciach uzgadniane są pomiędzy Terapeutą, a Klientem.
Rodzic ma obowiązek zgłosić planowane nieobecności dziecka, np. wyjazdy i uzgodnić termin odrobienia zajęć.
Rodzic/Opiekun ma prawo odwołać zajęcia (bez ponoszenia dodatkowych kosztów nie później niż 48 h przed godziną rozpoczynania planowanych zajęć poprzez wiadomość SMS na nr tel. 516 070 681 lub e-mail pomocpedagoga.krakow@gmail.com). Zajęcia odwołane można odrobić w innym terminie wyznaczonym przez terapeutę.
Przy zapisie dziecka obowiązkowa jest wpłata kaucji o wartości opłaty za pojedyncze zajęcia. W przypadku zajęć indywidualnych jest to 150 zł.
Zajęcia indywidualne trwają 50 minut.
Niepowiadomienie terapeuty o nieobecności lub powiadomienie o nieobecności z opóźnieniem, skutkuje utratą 100% opłaty za jedne zajęcia terapeutyczne.
Terapeuta ma prawo z przyczyn losowych odwołać zajęcia terapeutyczne informując o tym klienta telefonicznie lub inną drogą.